U13 lag 2/3/4 (födda 2009)
Välkommen till vår hemsida.
U13 2/3/4 är ungefär 35 grabbar som tränar tillsammans och som delas upp på olika sätt när det är dags att spela matcher. Har ni frågor så kontakta någon av ledarna.
Barn och ungdomsfotboll på Örsholmens IP
Igår, 14:41
Fredag och fotboll - tävla om fina priser!
4 maj
Klassfotbollen slår alla tiders rekord igen!
28 apr
Degerfors 22/5
Daniel Pedersen, 17 maj
0 svar
Karlskoga 22/5
Daniel Pedersen, 17 maj
0 svar
Skjuts till matcher
Daniel Pedersen, 23 mar
7 svar, senast 24 mar
Välkommen till vår hemsida.
U13 2/3/4 är ungefär 35 grabbar som tränar tillsammans och som delas upp på olika sätt när det är dags att spela matcher. Har ni frågor så kontakta någon av ledarna.
Igår, 08:31 20 kommentarer
Rutiner:
Alla ansvarar själva för att byta pass med varandra om man inte kan ta tilldelat pass. Om ni byter med varandra skicka informationen om bytet till ellen.scott@live.se så kan vi hålla listan uppdaterad hela tiden. Om du inte dyker upp på tilldelat pass och inte har ordnat med en ersättare, kommer laget att ta ut en avgift på 2000 kr för din frånvaro. Det är du personligen som betalar denna avgift! .
Kontrollera att mobilnumret i schemat stämmer. Om ni vill uppdatera ert mobilnummer så kan ni mejla ellen.scott@live.se så kan vi uppdatera dokumentet.
Kontakta den som ni ska genomföra ert beting med och stäm av så det inte finns några oklarheter inför ert beting.
Detta gäller kioskansvaret vecka 22-23: Kioskförsäljning på fältet, röda containern vid Docero Arena. Instruktioner finns i kiosken. Kioskartiklar, kaffe/the och korv med bröd. En vid varje pass ansvarar för att föra nycklar och kassa vidare till ansvariga dagen efter. Kontakta varandra via tel/sms.
För att veta att ni läst och tagit del av informationen så skulle jag önska att ni kommenterar den här nyheten.
11 maj, 20:56 0 kommentarer
Inför fotograferingen så är det en lapp som ska fyllas i och tas med som jag lyckades glömma att dela ut förra veckan. Några har fått lappen på veckans matcher men de föräldrar som inte fått lappen behöver fylla i den imorgon innan fotograferingen.
10 maj, 08:44 0 kommentarer
Hej. Vi har ingen som kan vara ledare på dagens fotbollsträning. Vill ni ändå komma till Örsholmen och spela ändå så finns det möjlighet att fråga Ulf om att få komma in i förrådet och hämta bollar, västar och koner och vara på 9 mot 9 planen. Hör av er om ni har några frågor. Med vänlig hälsning, Daniel
8 maj, 22:32 2 kommentarer
Hej
Veckan som kommer är minst sagt intensiv och det är mycket fotboll som ska spelas. Dessutom ska vi hinna med och fotograferas.
På tisdag är det dels klassfotboll för rätt många killar samt bortamatch i Degerfors. Det innebär att vi ledare har svårt att vara på plats för att hålla i träningen.
Tisdagens träning sker alltså utan ledare på plats.
Även på onsdag är det match, den här gången i Karlskoga och då blir det svårt för någon av oss att hålla i träningen. Andreas Skoog från vårt U14 kommer att hålla i träningen.
På torsdag är det så dags för ordinarie träning, i alla fall i 50 minuter innan det istället blir fotografering. Killarna får låna matchställ att fotograferas i. Ta gärna svarta fotbollsstrumpor till den här träningen!
Fredagen innehåller hemmamatch mot ett annat Karlskoga-lag, lördag spelar vi tillsammans med lag 6/7 mot Råtorp på hemmaplan innan vi avslutar veckan med hemmamatch mot Norrstrand.
Hör gärna av er om ni kan hjälpa till med träningarna på tisdag eller onsdag.
7 maj, 15:59 0 kommentarer
För att ännu fler killar och tjejer ska få möjlighet att vara med och spela fotboll i FBK så behövs det domare som dömer de allra yngsta lagens matcher i det som heter engelska ligan och Champions league. Matcherna spelas på lördag förmiddagar och ansvarig på plats är Henrik Högberg. Om någon är intresserad av att vara domare så kontakta verksamhetschefen för sport & marknad, Stefan Hermansson via telefon 0703-444393 eller genom ett mejl till
Ons 18/5
17:15-18:45 |
Träning
Örsholmens IP, SCALATEATERN 11MOT11 |
Tor 19/5
17:15-18:45 |
Träning
Örsholmens IP, FORSBERG FRITIDSCENTER 9MOT9 |
Lör 21/5
14:00 |
Match mot Deje IK
Örsholmens IP |
Sön 22/5
12:00-13:15 |
Match mot Karlskoga SK
Stråvallen |
Sön 22/5
16:00-17:15 |
Match mot Degerfors IF vit
Stora Valla |
Tis 24/5
17:15-18:45 |
Träning
Örsholmens IP, FORSBERG FRITIDSCENTER 9MOT9 |
Ons 25/5
17:15-18:45 |
Träning
Örsholmens IP, SCALATEATERN 11MOT11 |
Tor 26/5
11:00 |
Match mot Hertzöga BK gul
Ilanda IP B-plan |
Tor 26/5
17:15-18:45 |
Träning
Örsholmens IP, FORSBERG FRITIDSCENTER 9MOT9 |
Fre 27/5
19:30 |
Match mot Skattkärrs IF
Caland Arena |